Dzień Krzewiaka

W dniu 14 grudnia 2023 roku. w Świetlicy Wiejskiej w Krzewsku odbyło się wydarzenie „Dzień Krzewiaka” – wielopokoleniowe biesiadowanie z nutą historii! organizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Krzewianki, a realizowane w ramach wsparcia finansowego Fundacji Enea.

Swoją obecnością zaszczycił nas Sekretarz Gminy Markusy Pan Piotr Stróżek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żurawcu Pani Dorota Owijan, Pani Alicja Dobrosielska z Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Pani Danuta Jadańska – pracownik Biblioteki Publicznej Gminy Markusy Filia w Żurawcu. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy wsi Krzewsk i okolic, pracownik Urzędu Gminy w Markusach Pani Katarzyna Marcula, uczniowie Szkoły Podstawowej w Żurawcu z wychowawcami Panią Aldoną Adamowicz i Panią Elżbietą Bielawa oraz członkowie Klubu Seniora przy Bibliotece w Żurawcu i wielu przyjaciół.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Podczas spotkania przekazaliśmy historię Naszej Małej Ojczyzny, ciekawostki, opowiedzieliśmy o zabytkach, które pozostały do dnia dzisiejszego w Naszej Wsi. Głównym celem wydarzenia było krzewienie historii, kultury i tradycji Krzewska i okolic. Dwie Seniorki opowiedziały swoją historię z czasów, gdy wprowadziły się w 1946 r. na Nasze tereny.

Ponadto odbyły się warsztaty pieczenia pierników Katarzynek z przepisu menonitów. Odbył się konkurs plastyczny „Nasza wieś dawniej”, w którym uczniowie przygotowali kilkanaście przepięknych nagrodzonych prac. Szczególnie wyróżniały się prace Zuzanny Kalińskiej z kl.VI oraz Oskara Bielińskiego z kl.VII, które zajęły pierwsze miejsca.

Dzień spędziliśmy w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło poczęstunku dla wszystkich uczestników. Wspólne biesiadowanie zostanie nam na długo w pamięci.

Koło Gospodyń Wiejskich Krzewianki

Skip to content