Kampania „Biała Wstążka”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Markusach serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w „otwartych drzwiach”, w ramach kampanii „Biała Wstążka”. Już 11 grudnia 2023 roku, w godzinach od 13:00 do 16:00, drzwi naszego ośrodka będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

W tych ważnych dla nas wszystkich dniach Specjalista ds. przeciwdziałania przemocy domowej będzie pełnił dyżur, gotów do rozmowy, wsparcia i udzielenia niezbędnych informacji. Dzięki jego doświadczeniu oraz wiedzy, będziemy mogli lepiej zrozumieć i podjąć działania na rzecz zwalczania przemocy w naszym otoczeniu.

Kampania „Biała wstążka” ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. Kampania została oficjalnie rozpoczęta w 1991 roku, kiedy to grupa mężczyzn w Kanadzie postanowiła publicznie wyrazić swoje sprzeciw wobec przemocy domowej i przemocy seksualnej przeciwko kobietom. Symbolem kampanii stała się biała wstążka, która ma przypominać o konieczności podejmowania działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony kobiet.

Kampania „Biała wstążka” odniosła międzynarodowy sukces i wzięło w niej udział wiele krajów na całym świecie. Jej działania mają na celu budowanie społeczeństwa, w którym przemoc wobec kobiet jest nieakceptowalna, a kobiety i mężczyźni mają równe prawa i szanse.

Ważne jest, abyśmy jako społeczność zdali sobie sprawę z problemu przemocy domowej i działali aktywnie na rzecz jej przeciwdziałania. Tego dnia specjalista ds. przeciwdziałania przemocy domowej będzie dostępny dla wszystkich chętnych do rozmowy, niezależnie od wieku, płci czy sytuacji życiowej. Zachęcamy wszystkich, którzy czują, że są w potrzebie lub chcieliby być głosem wsparcia dla innych, aby skorzystali z tej niepowtarzalnej okazji.

Serdecznie zapraszamy na „otwarte drzwi” do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Markusach w dniu 11 grudnia 2023 roku od godziny 13:00 do 16:00. Nie pozostawajmy obojętni na problem przemocy domowej, a zjednoczmy się w walce o bezpieczne i szacunkowe otoczenie dla każdego.

Skip to content