Spis Powszechny

Wójt Gminy Markusy informuje, że od 1 kwietnia do 30 września br. na terytorium Polski trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 i zachęca mieszkańców do udziału w nim.

Spis jest realizowany przez Główny Urząd Statystyczny. Jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Podczas spisu zbierane są informacje o ludności, gospodarstwach domowych i warunkach mieszkaniowych. Nie ma natomiast pytań o zarobki i dochody.

Jak się spisać? Najwygodniejszym sposobem jest spis przez Internet na stronie Głównego Urzędu Statystycznego spis.gov.pl. Osoby, które nie mają możliwości spisania się przez Internet, mogą to zrobić dzwoniąc na infolinię pod numer 22 279 99 99, albo udać się do najbliższego punktu spisowego w Urzędzie Gminy.

Od maja pracę rozpoczęli rachmistrze spisowi. Na razie będą dzwonić do mieszkańców. Połączenia będą tylko z dwóch numerów telefonów (z kierunkowym warszawskim) 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Jeśli rachmistrz zadzwoni, nie można mu odmówić. Wywiad bezpośredni, czyli wyjście rachmistrza w teren, będzie realizowany jedynie wtedy, gdy pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

Skip to content