Odprawa roczna policjantów

2 lutego 2016 roku w budynku Gminy w Gronowie Elbląskim odbyła się odprawa roczna policjantów, podczas której omówiono najważniejsze sprawy związane z bezpieczeństwem dla mieszkańców gmin - Elbląg, Markusy i Gronowo Elbląskie. W spotkaniu uczestniczyli policjanci, przedstawiciele samorządu oraz placówek oświatowych. Sprawozdanie ze stanu bezpieczeństwa zdał asp. sztab. Paweł Cywiński, kierownik III rewiru w Gronowie Elbląskim. W ubiegłym roku policjanci podjęli 349 interwencji. 179 to interwencje domowe, gdzie bezpośrednią przyczyną był alkohol. 140 z nich zakończyły się Niebieską Kartą. Funkcjonariusze zrealizowali 44 nakazy doprowadzenia do sądów, prokuratur i innych placówek. Dzielnicowi sporządzili i przeprowadzili łącznie 1549 wywiadów na zlecenie organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Skontrolowali 3101 miejsc zagrożonych. W służbie obchodowej wykonali 773 służby i wylegitymowali 1504 osoby.

 

Działali także na polu profilaktyki. Brali udział w 264 spotkaniach, w większości z mieszkańcami gmin, jak również przedstawicielami samorządów. Realizowali programy prewencyjne np.: „Bezpieczne Ferie”, „Bezpieczne Wakacje”, „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Od momentu uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB - 14.09.2016r.) do końca roku 2016 na terenie III rewiru zanotowano 35 zgłoszeń. Dotyczyły głównie ruchu drogowego i prewencji. W 2016 roku dzięki zaangażowaniu i pomocy finansowej władz samorządowych gmin Gronowo Elbląskie, Markusy, Elbląg oraz ze środków Starostwa Powiatowego w Elblągu, dla dzielnicowych został zakupiony radiowóz kia ceed (połowa środków finansowych pochodziła z KWP Olsztyn). Gospodarz spotkania – Marcin Ślęzak, wójt Gminy Gronowo Elbląskie, podkreślił wagę współpracy i odpowiedzialność służby. Zadeklarował dalszą pomoc i wsparcie ze strony samorządu.

- Nie byłoby dotacji, gdybyśmy w was nie wierzyli i was nie doceniali. Nie wyobrażamy sobie pracy bez was policjantów. Działacie na wielu płaszczyznach. Mam tu na myśli np. zespół interdyscyplinarny, komisję rozwiązywania problemów alkoholowych, nie mówiąc już o zabezpieczaniu imprez, np. dożynki, pielgrzymki. – powiedziała Genowefa Kwoczek, wójt Gminy Elbląg.

Podobnego zdania była wójt Gminy Markusy – pani Dorota Wasik. – Doceniamy waszą prace, a policjant cieszy się coraz większym zaufaniem społecznym. Dzisiaj ludzie nauczyli się rozmawiać z dzielnicowym i przede wszystkim już się nie boją. Ja to dostrzegam i dziękuję.

- Dziękuję za słowa uznania i dziękuję za wsparcie finansowe. Bez niego nie moglibyśmy sprawnie funkcjonować. Moim marzeniem jest poprawa warunków lokalowych policjantów i dzięki tej współpracy z pewnością to się zmieni. Cieszy mnie to, że dzielnicowi są bliżej z ludźmi, bo przecież tak powinno być. Tak odprawę podsumował podinspektor Tomasz Piaskowski, pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

phpKedG0d