Sportowa Sobota

Wspaniała Sobota 05.10.2024r. dla Gminy Markusy

W Tolkmicku już od godz. 9.00 odbywały się powiatowe zawody drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych w których udział wzięły dwie drużyny z gminy Markusy tj. OSP Krzewsk i OSP Żurawiec. W pierwszej konkurencji pt sztafeta najlepszy wynik czasowy uzyskała drużyna z OSP Żurawiec. Zawody po trudnej sportowej rywalizacji wygrywa drużyna OSP Krzewsk zajmując pierwsze miejsce tym samym broniąc tytułu.

W Bydgoszczy odbył się XXV Ogólnopolski Turniej Rzutu Podkową i całoroczne podsumowanie GRAND PRIX 2024 w Rzutach Podkową. W zawodach wzięły udział dwie drużyny Naszej Gminy tj.  RACHOWO I i RACHOWO II. Drużyna RACHOWO I zajęła II miejsce w kwalifikacji drużynowej.  W podsumowaniu całorocznych rzutów drużynowych GRAND PRIX 2024 Podkowiarze zajęli III miejsce. W kategorii indywidualnej mężczyzn I miejsce zajął Wojciech Bakun i tym samym w podsumowaniu indywidualnych rzutów całorocznych GRAND PRIX 2024 zajął on II miejsce.

W Markusach odbył się mecz Polonii Markusy z Jastrzębiem Ględy. Ciężki bój stoczyli Nasi piłkarze, pierwsza połowa 0:2 dla Jastrzębia ale Nasi kibice wytrwale mimo chłodu zagrzewają do boju piłkarzy. Druga połowa wspaniały rajd Naszych piłkarzy i 3 gole dla Polonii Markusy strzelają Teofil Metrycki, Adam Pluta i Szymon Sokół – Polonia Markusy wygrywa z Jastrzębiem Ględy 3:2 i 3 punkty zostają w Markusach. Natomiast w Zalewie w ramach II Ligi Wojewódzkiej Nasi Trampkarze Polonia Markusy wygrali 12:1 z drużyną Ewingi Zalewo. Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy powodzenia w dalszych sukcesach