Zamnkięcie drogi powiatowej

Informuję, że od dnia 19.08.2020 r. zostaje zamknięta droga powiatowa nr 1122N na terenie gminy Markusy, na odcinku wskazanym na załączonej mapie poglądowej i schemacie objazdu, w związku z realizacją zadania pn.: „Przebudowa mostów na kanałach melioracyjnych drogi powiatowej nr 1122N w miejscowościach Różany i Markusy” przez Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów DROMO sp. z o.o. Planowany termin zakończenia robót: 30.11.2020 r.

 

Z poważaniem

Grzegorz Gutowski

Zarząd Dróg Powiatowych w Pasłęku

Tel. 501-235-620

 Do pobrania: mapka i objazd

Spotkanie w bibliotece w Żurawcu

18 maja 2012 r. dziesięciu młodych duchem mieszkańców gminy Markusy spotkało się w bibliotece w Żurawcu, by wziąć udział w warsztatach plastycznych. Uczestnicy spotkania poznawali technikę wykonania witrażu. Zapoznali się z niezbędnymi narzędziami i materiałami. Dowiedzieli się, jak ciąć, oprawiać i łączyć szkło, by stworzyć barwną kompozycję.

Efekt trzygodzinnej pracy twórczej to galeria cudownych żuławskich witrażowych aniołków. Zrodziły się też inne pomysły kompozycyjne, które zostaną zrealizowane podczas następnego spotkania zaplanowanego na 2 czerwca 2012r. Warsztaty prowadzone przez Barbarę Krajnik odbyły się w ramach projektu pn. "Poznajemy swój region: Żuławy kraina na wodzie okiem młodych zarówno ciałem jak i duchem" skierowanego do mieszkańców powiatu elbląskiego, a realizowanego przez PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej oraz dzięki wsparciu merytorycznemu instruktora CSE Światowid, p.Ewy Bednarskiej-Siwilewicz.

witraze w zurawcu2

witraze w zurawcu3

witraze w zurawcu1