Konkurs Recytatorski

W dniu 16 grudnia 2015 r. odbył się konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Markusy, który powiązany był z 60 rocznicą powstania Biblioteki Publicznej Gminy Markusy. Pani Barbara Turzyńska – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Markusy przywitała przybyłych gości i uczestników konkursu oraz przedstawiła krótką historię powstania bibliotek na terenie naszej gminy. Na konkurs przybyli: Pani Olga Lipińska – przedstawicielka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Pan Andrzej Nitka – pracownik Starostwa Powiatowego w Elblągu, Pani Anna Krygier – polonista, Pani Dorota WasikWójt Gminy Markusy, Pan Piotr Stróżek – Sekretarz Gminy Markusy, Pani Halina Chabowska-Pędrak – Radna Powiatu Elbląskiego, seniorzy z Markus i ze Zwierzna oraz czytelnicy z naszej gminy. Pani Wójt Dorota Wasik przeczytała list z Biblioteki Wojewódzkiej w Olsztynie z gratulacjami dla naszej biblioteki za zajęcie wysokiej pozycji w rankingu bibliotek.


KSIĄŻKA TO MÓJ PRZYJACIEL BLISKI - 60 rocznica powstania

BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ GMINY MARKUSY”


 

Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na 3 grupy wiekowe. Po długiej naradzie miejsca na podium zajęli:

 

W grupie uczniów klas I-III szkół podstawowych:

 

I miejsce Martyna Koczara

 

II miejsce Martyna Dobosz

 

III miejsce Klaudia Sadowska

 

W grupie uczniów klas IV-VI szkół podstawowych:

 

I miejsce Małgorzata Kolasa

 

II miejsce Michał Piątek

 

III miejsce Emilia Wiktorska

 

W grupie uczniów gimnazjum:

 

I miejsce Gabriela Chwiejczak

 

II miejsce Wiktoria Sadłowska

 

III miejsce Michał Szafran.

 

Wśród publiczności w I grupie wiekowej wygrała Martyna Koczara, w II grupie wiekowej Michał Piątek, a w III grupie Michał Szafran.

 

Pani Barbara Turzyńska , Janina Luber i Danuta Jadańska wręczyły podziękowania i upominki dla najaktywniejszych czytelników z poszczególnych bibliotek.

 

Po konkursie zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek.


P1150155


P1150161


P1150163


P1150191


P1150195


P1150201


P1150229


P1150231


P1150260


P1150266


P1150267


P1150270


P1150272