Festyn Rodzinny w sołectwie Brudzędy – Stare Dolno

By tradycji stało się zadość, dnia 27-06-2015 odbył się Festyn Rodzinny w sołectwie Brudzędy – Stare Dolno. Sołtys , Rada Sołecka oraz Radny przygotowali w tym dniu dla milusińskich mnóstwo atrakcji oraz niespodziankę. Dziękujemy Pani Wójt Dorocie Wasik za przybycie na naszą zabawę. Na rozpoczęcie naszej zabawy, wszystkie dzieci wraz z rodzicami, tańczyły i śpiewały piosenkę : ,, Wszystkie dzieci nasze są ‘’.Po piosence czekała na dzieci i rodziców obiecana niespodzianka, przedstawienie pt: ,,Rzepka” Juliana Tuwima, którą przedstawili specjalnie dla dzieci dorośli. Na placu przygotowano konkurencje zręcznościowo-rekreacyjne dla wszystkich dzieci, między innymi : bieg z jajkiem, skoki w worku.

Wszystkie dzieci brały też udział w konkursie ,,Pytanie – odpowiedź’’ , gdzie za każdą prawidłową odpowiedź dziecko dostawało los uprawniający do odbioru nagrody. Dużą atrakcją dla dzieci był pompowany zamek oraz zjeżdżalnia.

Z drugiej strony palcu ustawione były stoliki ze słodkościami dla naszych milusińskich oraz kiełbaskami z grilla. Nie zabrakło również stanowiska malowania twarzy oraz włosów .Dzięki niemu na imprezie było kolorowo od chłopców i dziewczynek z barwnymi, wymyślnymi makijażami na buziach. Dużą atrakcją , tym razem dla dorosłych, był konkurs między wsiami naszego Sołectwa. Pięcioro uczestników z każdej miejscowości zmagało się miedzy sobą w : przeciąganiu liny , piłowaniu drzewa, wbijaniu gwoździa oraz tańcu z krzesełkami. Rywalizacja była zacięta. Zwyciężyła drużyna ze Starego Dolna, która w nagrodę otrzymała Puchar wręczony przez Panią Sołtys. Dodatkowo, na wieczorne grillowanie mieszkańców obu miejscowości, przekazano skrzynkę piwa i kiełbaski.

Sobotni festyn przebiegał pod znakiem tańców i konkursów na wesoło. Żadnemu dziecku, biorącemu udział w imprezie, nie zabrakło w tym dniu nagród i słodyczy ufundowanych przez sponsorów za co bardzo serdecznie dziękujemy.

W trakcie festynu każde dziecko znalazło dla siebie wiele atrakcji, a czas spędzony wraz z organizatorami z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich mieszkańców naszego sołectwa.


     

Wioleta Dużyńska


Dsc 0021m

Dsc 0061m

Dsc 0334m

Dsc 0373m

Dsc 0415m

Dsc 0439m