Sprzedaż budynku po Gimnazjum

 

 

Dzień Dziecka w Gimnazjum w Stankowie

Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca 2015r. odbył się Festiwal Nauki i Dzień Sportu w Gimnazjum w Stankowie. W wydarzeniu brały udział wszystkie klasy oraz nauczyciele. Po raz pierwszy mieliśmy zaszczyt gościć rodziców wraz z dziećmi ze wsi Stankowo, którzy wcześniej zostali zaproszeni przez nas na tę imprezę. Na początku odbył się konkurs plastyczny, w którym brali udział nasi uczniowie. Po skończonym konkursie wszyscy udali się do świetlicy, gdzie odbyły się „Jaka to melodia?” oraz „Omnibus”.

Uczniowie mogli wykazać się dobrym słuchem , znajomością piosenek oraz wiedzą, którą zdobyli, ucząc się w gimnazjum. Jednak największą furorę zyskały tzw. „Smaki świata”, gdzie głównym zadaniem było rozpoznanie w sposób dokładny różnorodnych składników spożywczych, np. wiórków kokosowych, rodzynków, twarogu, koncentratu itp. Uczennice Gimnazjum zaangażowały się w malowanie twarzy przybyłym dzieciom. Myszki Miki, kotki, piraci oraz motylki w mig zapełniły plac, na którym odbywał się Dzień Dziecka. Na dobre rozpoczęło się grillowanie oraz sprzedaż ciast. Na dobre rozpoczęło się grillowanie oraz sprzedaż ciast. Pierwsze miejsce w miedzyklasowym konkursie wiedzy zajęła klasa 3c. W zawodach sportowych chłopców w piłce siatkowej zwyciężyła klasa 3b, zaś w piłce nożnej 2a. Z kolei u dziewcząt w piłce siatkowej wygrała klasa 2 a, a w piłce nożnej zwycięstwo odniosła 3b. Po ogłoszeniu wygranych nadszedł czas na uroczyste zakończenie imprezy.

Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele w pełni zaangażowali się w organizację tego wydarzenia. Każdy z gości zabrał do domu świetny humor. Ten dzień na pewno zapadnie nam w pamięć jako miły i ciekawie spędzony .

Serdeczne podziękowania należą się panu Dariuszowi Woźniakowi, pani Barbarze Piaskowskiej, państwu Barańskim oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Markusach za pomoc w organizacji oraz ufundowanie nagród i poczęstunku wszystkim dzieciom.

 dzdz2


dzdz3