Witamy w serwisie internetowym Gminy Markusy

Dożynki Powiatowe 2014

Drukuj

20 września 2014 r. odbyły się w Markusach Dożynki Powiatowe . Atrakcji nie zabrakło. Sprzed budynku Urzędu Gminy wyruszył korowód dożynkowy w kierunku boiska sportowego. Tam odprawiono mszę polową , którą celebrował w intencji rolników Biskup Elbląski Jacek Jezierski z pomocą ks. Dariusza Lampkowskiego –Proboszcza Parafii Zwierzno i ks. Zenona Pietrowicza- Proboszcza Parafii Jezioro. Wójt Gminy Markusy przywitał przybyłych gości, Starostowie dożynek przekazali Staroście Powiatowemu Maciejowi Romanowskiemu upieczony ze zbóż zebranych tego lata bochen chleba . Starościną była pani Agnieszka Zaskalska z Żurawca, a Starostą pan Marek Kalinowski z Kępniewa.

Czytaj więcej ...

Konkurs "Żuławy - mozaika wielu kultur"

Drukuj

Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy” zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Żuławy – mozaika wielu kultur”

W ramach projektu planowana jest organizacja konkursu dla młodych Żuławiaków, uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest kształtowanie świadomości kulturowej, tożsamości regionalnej oraz upowszechnianie właściwych postaw młodzieży wobec wielokulturowego dziedzictwa i przeszłości regionu. W ramach konkursu, podzielonego na dwie kategorie, uczniowie będą prowadzić własne blogi lub pisać reportaże o Żuławach w oparciu o materiały dydaktyczne zamieszczane na blogu http://zulawymozaika.wordpress.com/ prowadzonym przez Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy”.Rejestracja uczestników: 15-30.09.2014

Czytaj więcej ...

III Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku

Drukuj

Już 24 sierpnia 2014 roku odbędzie się kolejna edycja średniowiecznego Jarmarku św. Bartłomieja. Piknik historyczny, konkursy, pokazy tańca z ogniem czy koncerty – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na uczestników imprezy.

Pomysł organizacji Jarmarku nawiązuje do średniowiecznej tradycji, w której jarmark stanowił główne miejsce handlu. Zatem w tym dniu będzie można zakupić dzieła oraz wyroby miejscowych twórców, piękne pocztówki ze starymi zdjęciami oraz wiele innych ciekawych przedmiotów. Atmosfera Jarmarku stwarza niebywałą okazję, aby przenieść się w dawne czasy. W programie nie zabraknie scen historycznych przez Ratuszem Miejskim i Bramą Młyńską. Tradycyjnie już w obrębie murów odbędzie się inscenizacja „Oblężenie Zamku”. Głównym punktem programu będzie bicie rekordu w opleceniu najdłuższych murów obronnych w północnej Polsce łańcuchem składającym się z uczestników trzymających się za ręce.

Czytaj więcej...

III Piknik Organizacji Pozarządowych z Powiatu Elbląskiego

Drukuj

„III Piknik Organizacji Pozarządowych z Powiatu Elbląskiego” w Oleśnie, jest adresowany do stowarzyszeń i aktywnych grup mieszkańców powiatu elbląskiego. Celem piknikowych spotkań jest przede wszystkim integracja członków organizacji pozarządowych i zainteresowanych osób oraz wymiana doświadczeń i przykładów dobrych praktyk pomiędzy nimi. Organizacja dwóch poprzednich pikników uzmysłowiła, istotną potrzebę bezpośrednich kontaktów między mieszkańcami naszego powiatu. Każde uczestniczące w Pikniku Stowarzyszenie, miało możliwość wypromowania swojej organizacji i przedstawienia swoich dokonań i działalności szerszemu gronu oraz znaleźć partnerów do współpracy na wielu płaszczyznach, podczas realizacji wspólnych przedsięwzięć.

Czytaj więcej...

Konkurs Kaligraficzny "Piękna Literka"

Drukuj

W dniu 30 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Markusach odbył się III Konkurs Kaligraficzny „Piękna Literka”. Nad konkursem patronat objął Wójt Gminy Markusy Wacław Wielesik. Ideą konkursu jest zwrócenie uwagi na staranną formę wypowiedzi pisemnej.

Link do pełnego artykułu: klinij

Wójt Gminy Markusy informuje

Drukuj

Wójt Gminy Markusy informuje, że PKS Elbląg wprowadza dodatkowy kurs na trasie Elbląg-Elbląg przez Stare Dolno, Brudzędy, Kępniewo, Zwierzno, Zwierzeński Pole. Autobus będzie kursował w dni nauki szkolnej. Autobus odjeżdża z miejscowości:

 

Stare Dolno 06.51
Brudzędy 06.53
Kępniewo 06.57
Zwierzno 07.00
Zwierzeńskie Pole 07.03

 

Bliższe informacje dostępne są na stronie internetowej PKS i rozkładach jazdy na przystankach autobusowych.

Punkty Przedszkolne w Gmine Markusy

Drukuj

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu przy współpracy z Gminą Markusy ogłasza nabór do Punktu Przedszkolnego w Markusach oraz Zwierznie.

Materiały do pobrania:

 

Zaproszenie do PP Markusy

Zaproszenie do PP Zwierzno

Regulamin rekrutacji dzieci

 

Gimnazjaliści w Warszawie

Drukuj

W dniu 06.05.2014 r. uczniowie Gimnazjum w Stankowie i Zespołu Szkół w Rychlikach byli na wycieczce w Warszawie w ramach projektu „Generator Naukowców”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Uczniowie zwiedzili Stare Miasto, Multimedialny Park Fontann, Łazienki Królewskie, Sejm i Senat oraz Centrum Nauki Kopernik. W Centrum Nauki Kopernik uczniowie mieli możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie w sprawie nowych deklaracji

Drukuj

Zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Markusy Nr I/3/2014 z dnia 28 stycznia 2014 r. zmniejszają się stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Od 1 marca 2014 r. stawka opłaty wynosi:

- 11,00 zł od osoby, jeżeli rodzina nie segreguje odpadów;

- 7,00 zł od osoby, jeżeli rodzina segreguje odpady.

Zmieniają się również stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne (informację o ich wysokości można uzyskać na miejscu w Urzędzie Gminy w Markusach).

Aby ponosić nową, niższą opłatę należy ponownie złożyć deklarację (zmiana danych) o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 21 marca 2014 r.

Czytaj wiecej...

Copyright © GMINA MARKUSY 2018

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.