Witamy w serwisie internetowym Gminy Markusy

Dzień Dziecka w Jeziorze

Drukuj

30 maja 2015r. w naszym sołectwie w Jeziorze odbył się dzień dziecka pod hasłem "Prawa człowieka -prawami dziecka". Wzięły w nim udział prawie wszystkie dzieci zamieszkujące naszą miejscowość, rodzice  oraz zaproszeni goście, w tym pani Wójt-Dorota Wasik.

Na początek Klaudia, Paulina, Emilka i Bartosz (dzieci z naszego sołectwa, które chętnie biorą udział w przedstawieniach) przedstawili krótko tematykę ochrony dzieci, w tym bardzo wiele na temat konwencji praw dziecka, po czym wszyscy zebrani zostali poddani sprawdzeniu wiedzy. Sprawdzenie wiedzy polegało na rozwiązaniu trzech zadań: krzyżówki, wykreślanki i rebusa.

Więcej…

Konkurs "Spelling Piekarczyk"

Drukuj

8 maja 2015r. Julia Skrzypczak (IIIC) i Marta Folusiewicz (IIA) wzięły udział w międzygimnazjalnym konkursie języka angielskiego w literowaniu „Spelling Piekarczyk” organizowanego przez Gimnazjum nr 6 w Elblągu. Konkurs polegał na szybkim i prawidłowym literowaniu angielskich słówek z kategorii „PODRÓŻOWANIE I TURYSTYKA” czytanych przez lektora.

Uczestnicy siedzieli „face to face” z członkami jury, więc byli zestresowani, ale miła atmosfera na sali i życzliwość komisji konkursowej bardzo pomagały. Julia Skrzypczak zdobyła II miejsce, otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową, a Marta Folusiewicz oraz opiekunowie uczennic Barbara Zbrzeźna i Barbara Kosiacka otrzymały podziękowania.

Więcej…

Dzień Sportu w Żurawcu

Drukuj

1 czerwca w Szkole Podstawowej w Żurawcu odbył się coroczny Dzień Sportu Szkolnego. Nasi starszacy wzięli udział w międzyklasowych rozgrywkach piłki nożnej chłopców oraz piłki siatkowej dziewcząt. Mistrzami obu konkurencji zostali uczniowie klasy szóstej. Wręczono im puchary przechodnie. Trzy najlepsze drużyny obu kategorii otrzymały pamiątkowe medale.

Więcej…

Dzień Kobiet w Nowym Dolnie

Drukuj

Ponad 30 kobiet z Nowego Dolna wzięło udział w niedzielę (08.03) w spotkaniu w świetlicy wiejskiej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dolnie. Byli także niespodziewani goście, którzy dla każdej z pań mieli kwiaty. Swoją obecnością zaszczyciła Nas obejmująca urząd Wójta Gminy Markusy - Dorota Wasik. Święto kobiet było doskonałą okazją do serdecznych spotkań i rozmów. Pomysłodawcą zorganizowania spotkania była Krystyna Aleksandrowicz - sołtys wsi Nowe Dolno.

Więcej…

„ Zachować dla przyszłych pokoleń”

Drukuj

Informacja z realizacji projektu pt. „ Zachować dla przyszłych pokoleń” finansowanego  w ramach Programu Mikrodotacji Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie.

Grupa nieformalna w składzie Andrzej Pawełoszek, Janusz Żugaj, Grażyna Chrostek-Żugaj, której osobowości prawnej użyczył Ludowy Klub Sportowy „Magdalenka” z Markus, informuje, że zakończyły się prace związane z renowacją cmentarza pomennocnickiego zlokalizowanego we wsi Markusy.

Więcej…

XIII Bałtycki Festiwal Nauki

Drukuj

21 maja 2015r. uczniowie klasy V b i VI ze Szkoły Podstawowej w Żurawcu uczestniczyli w XIII Bałtyckim Festiwalu Nauki, który odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Uczniowie aktywnie brali udział w atrakcyjnych pokazach, doświadczeniach, eksperymentach, warsztatach. Na stoiskach na placu przed budynkiem i w salach wykładowych PWSZ młodzież zaznajamiała się z zagadnieniami związanymi m. in. z informatyką, biologią, chemią, fizyką, matematyką, geografią.

Więcej…

Noc Szkoły

Drukuj

Przygoda w paski czyli historia słonia opowiadająca o nietolerancji była inspiracją dla pani Marleny Peplau do zorganizowania dnia 11 marca 2015 w Szkole Podstawowej w Zwierznie pierwszej Nocy Szkoły. Wspólne spotkanie społeczności szkolnej w tajemniczej wieczornej scenerii okazało się bardzo owocne. Dużo pozytywnych emocji dostarczyły rodzicom i dzieciom przygotowane niespodzianki.

Więcej…

Bal Karnawałowy dla dzieci w Brudzędach

Drukuj

W miejscowości Brudzędy w dniu 24 stycznia 2015r. odbył się - tak oczekiwany przez dzieci bal karnawałowy pt ,,Kochamy zwierzęta „ połączony z Dniem Babci i Dziadka który został zorganizowany przez Radnego, Sołtysa wraz z Radą Sołecką dla Sołectwa Brudzędy- Stare Dolno . W tym dniu Świetlica w Brudzędach zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną zwierzątek kotków , motylków ,żabek, żyraf , pszczółek ,biedronek, krówek. Całość rozpoczęła się o godz. 13.00. Impreza prowadzona była przez panią Honoratę Sobotka .Podczas zabawy wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.

Czytaj więcej...

Wycieczka Stowarzyszenia "Kochamy Żuławy"

Drukuj

Turyści zwiedzali żuławską Gminę Markusy

W dniu 18.10.14 r. odbyła się ostatnia w tym roku wycieczka z cyklu „Zwiedzamy Żuławy”. Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy” zaprosiło turystów do Gminy Markusy (koło Elbląga), gdzie uczestnicy odwiedzili wiele miejscowości, zwiedzając (także wewnątrz) liczne zabytki i obiekty historyczne.

Turyści zobaczyli pięć domów podcieniowych, liczne zagrody holenderskie, obiekty hydrotechniczne, stare cmentarze mennonickie i ewangelickie oraz zabytkowe kościoły. Trasa wycieczki przebiegała przez  Markusy, Jezioro, Węgle-Żukowo, Krzewsk, Dzierzgonkę, Stare Dolno, Kępniewo, Stalewo, Złotnicę i Zwierzno.

Czytaj więcej...

Powrót na górę

Copyright © GMINA MARKUSY 2018

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.