Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia 11 marca 2018 roku w Zwierznie odbyły się  eliminacje gminne do XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy Pożarniczej. Wśród zaproszonych gości  była Pani Dorota Wasik –Wójt Gminy Markusy, kpt. Paweł Raczewski z PSP w Elblągu – przewodniczący jury. W skład Komisji...

Więcej…

Spotkanie z posłami Platformy Obywatelskiej

Dnia  14 marca 2018 roku odbyło się w Zwierznie spotkanie z posłami PO. W spotkaniu uczestniczyli : Pani Poseł Elżbieta Gelert , Pani Poseł Dorota Niedziela i Pan Poseł Ryszard Wilczyński. Obecni byli także Pani Dorota Wasik -  Wójt Gminy...

Więcej…

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas bardzo ważne, dlatego też Świetlica Środowiskowa w Markusach przeprowadziła zajęcia dotyczące zasad, jakie obowiązują uczestników ruchu drogowego.  Głównym celem zorganizowanych zajęć było przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za...

Więcej…

Centrala telefoniczna

Uprzejmie informujemy, że centrala telefoniczna Urzędu Gminy jest już czynna.

Numer centrali - 552394351.

Spotkanie z posłami PO

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Witamy w serwisie internetowym Gminy Markusy

Egzamin na Kartę Rowerową

Karta rowerowa w Szkole Podstawowej w Żurawcu

Dnia 27 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Żurawcu odbył się egzamin na kartę rowerową. Egzamin obejmował dwie części:

  1. teoretyczną – test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, pierwsza pomoc przedlekarska,

  2. praktyczną – umiejętności praktyczne z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego, obsługa techniczna roweru.

rowerzysta

Do egzaminu w części teoretycznej przystąpiło 24 uczniów klasy IV. Egzamin teoretyczny pozytywnie zaliczyli wszyscy uczniowie. Do egzaminu praktycznego przystąpiło 23 uczniów i wszyscy pozytywnie zdali te część egzaminu. Dnia 03 czerwca 2015 r. uczniowie otrzymali karty rowerowe.

Więcej…

Dzień Dziecka w Jeziorze

30 maja 2015r. w naszym sołectwie w Jeziorze odbył się dzień dziecka pod hasłem "Prawa człowieka -prawami dziecka". Wzięły w nim udział prawie wszystkie dzieci zamieszkujące naszą miejscowość, rodzice  oraz zaproszeni goście, w tym pani Wójt-Dorota Wasik.

Na początek Klaudia, Paulina, Emilka i Bartosz (dzieci z naszego sołectwa, które chętnie biorą udział w przedstawieniach) przedstawili krótko tematykę ochrony dzieci, w tym bardzo wiele na temat konwencji praw dziecka, po czym wszyscy zebrani zostali poddani sprawdzeniu wiedzy. Sprawdzenie wiedzy polegało na rozwiązaniu trzech zadań: krzyżówki, wykreślanki i rebusa.

Więcej…

Konkurs "Spelling Piekarczyk"

8 maja 2015r. Julia Skrzypczak (IIIC) i Marta Folusiewicz (IIA) wzięły udział w międzygimnazjalnym konkursie języka angielskiego w literowaniu „Spelling Piekarczyk” organizowanego przez Gimnazjum nr 6 w Elblągu. Konkurs polegał na szybkim i prawidłowym literowaniu angielskich słówek z kategorii „PODRÓŻOWANIE I TURYSTYKA” czytanych przez lektora.

Uczestnicy siedzieli „face to face” z członkami jury, więc byli zestresowani, ale miła atmosfera na sali i życzliwość komisji konkursowej bardzo pomagały. Julia Skrzypczak zdobyła II miejsce, otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową, a Marta Folusiewicz oraz opiekunowie uczennic Barbara Zbrzeźna i Barbara Kosiacka otrzymały podziękowania.

Więcej…

Cmentarz Mennonitów w Markusach