Spotkanie z hodowcami

Dnia 21.02.2018 roku odbyło się spotkanie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii Panem Jerzym Koronowskim oraz hodowcami trzody chlewnej z terenu Gminy Markusy. Obecni na spotkaniu byli także  Wójt Gminy Markusy – Pani Dorota Wasik, Sekretarz Gminy - Pan Piotr Stróżek ,...

Więcej…

Walentynki w Brudzędach

14 lutego obchodzimy święto wszystkich zakochanych. Chociaż to nie nasze święto, to jest okazja, abyśmy okazali sobie życzliwość, uśmiech i miłe słowa. W tym właśnie dniu dzieci i młodzież oraz dorośli z Brudzęd spotkali się w Świetlicy Wiejskiej, aby pod...

Więcej…

Otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Brudzędach

W dniu 30 grudnia 2017 roku o godzinie 11.00 odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Brudzędach. Gospodarzami byli : Pani sołtys Elżbieta Borowska, Pan Radny Józef Sobotka oraz mieszkańcy sołectwa Brudzędy-Stare Dolno. Wśród zaproszonych gości byli : Pani Dorota...

Więcej…

Witamy w serwisie internetowym Gminy Markusy

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Zwierznie

29 maja 2015r. w Szkole Podstawowej w Zwierznie odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki. Na festyn przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Markusy p. Dorota Wasik , sekretarz Gminy Markusy p. Piotr Stróżek oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu uczniów poszczególnych klas (były tańce, skecze, przedstawienia). Występy oceniała komisja składająca się z uczniów, rodziców i nauczycieli.

Więcej…

Dzień Dziecka w Nowym Dolnie

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. To czas radosnej zabawy. W dniu 07.06.2015 r. przy świetlicy wiejskiej w Nowym Dolnie odbył się Dzień Dziecka. Pogoda i humory dzieci dopisały. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach, w których przewidziane były nagrody. Na dzieci czekały liczne atrakcje. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy !

Więcej…

Dzień Dziecka w Zwierznie

W dniu 04.06.2015r. Na boisku sportowym w Zwierznie odbył się Dzień Dziecka.Organizatorami imprezy byli:OSP Zwierzno,KS Grom Zwierzno. Atrakcji nie zabrakło zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych dzieci.Dużym zainteresowanie cieszył się pokaz sprzętu strażackiego oraz zawody sportowe. Odbyły się także różne konkursy z nagrodami. Wszyscy zebrani z zaciekawieniem obejrzeli również pokaz Zumby grupy dziecięcej. Na koniec imprezy dla wszystkich uczestników odbyło się ognisko przy remizie osp.

Więcej…

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Żurawcu

Dnia 02.06.2015 r. w naszej szkole odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka, którą przygotowały panie: Joanna Gralewska-Mucharska i Sylwia Naruszewicz przy współudziale wychowawców klas 0-III. Uczniowie obejrzeli inscenizację ,,Rzepki” Juliana Tuwima w wykonaniu nauczycieli i rodziców. Wszyscy aktorzy zachwycili widzów barwnymi strojami, dekoracją i podkładem muzycznym. Występ został nagrodzony brawami i uśmiechami dzieci oraz miłymi słowami ze strony rodziców. Po występie dzieci brały udział w konkurencjach sportowych: strzały do bramki, rzuty do kosza, rzuty do celu, kółko-krzyżyk i zabawach ruchowych z folią malarską i chustą animacyjną.

Więcej…

Festyn Rodzinny w Żurawcu

W dniu 04.06.2015r. w miejscowości Żurawiec odbył Festyn Rodzinny. Podczas imprezy uczestnicy mogli skorzystać z wielu konkursów takich jak rzut kaloszem, rzut patelnią, rzut podkową jak i przeciąganie liny. Nagrodami w konkursach między innymi była suszarka do włosów i opiekacz. Można było spróbować sił w Bubble Football oraz w Laserowego Paintballa. Czas wypełniały rozgrywki w piłkę siatkową oraz w piłkę nożną. Były również konkursu dla najmłodszych z licznymi nagrodami.

Więcej…

"Z Brzechwą i Tuwimem weselej"

Dnia 04.06.2015 r. W Świetlicy Środowiskowej w Markusach odbył się konkurs recytatorski pt. ,,Z BRZECHWĄ I TUWIMEM WESELEJ”. Udział w nim wzięły dzieci z Punktu Przedszkolnego w Markusach oraz ze Zwierzna. W jury zasiedli: Pani Dorota Wasik -Wójt Gminy Markusy; Pani Anna Stefańska- Przedstawicielka TPD w Elblągu , Pani Danuta Jadańska - Pracownik Biblioteki Gminnej w Żurawcu , oraz Pan Piotr Stróżek- Sekretarz Gminy Markusy.

Przedszkolaki ze Zwierzna przedstawiły wiersz pt:,,Rzepka” Juliana Tuwima, a dzieci z Markus pokazały układ taneczny do piosenki z ,,Gorączki sobotniej nocy”.W czasie obrad jury na dzieci czekał zdrowy i smaczny poczęstunek oraz wspólna zabawa. Wszystkie dzieci otrzymały upominki za udział w konkursie.

Więcej…

Komunikaty Meteo

logopogo big

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

od 24.0.208 do 27.02.2018

Afrykański pomór świń

Czysty komin, czysta gmina

Informacja o płatnościach za odpady komunalne

Wywóz śmieci w roku 2018

Pobierz PDF

Wzór wniosku rolnika

Uwaga ! Czad

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości