Witamy w serwisie internetowym Gminy Markusy

Wieś z inicjatywą

Drukuj

Dnia 3 czerwca 2015 r. po godzinie 13:00 odwiedziła Zwierzno Komisja Konkursowa "Wieś z inicjatywą" z przewodniczącą Gabrielą Effenberg. Pani przewodnicząca odsłoniła wiatę przy bibliotece, której nadano imię "SENIORITKA", na cześć naszych seniorów, którzy bardzo chętnie włączają się do pracy przy organizowaniu różnych imprez. W bibliotece Komisja oraz zaproszeni goście obejrzeli kroniki z naszej działalności w 2014 roku.

Więcej…

Rowerem po gminie Markusy

Drukuj

Uczniowie klas 0 – III będący członkami aktywu bibliotecznego wraz z opiekunem p. Iwoną Sokół wzięli udział w międzygminnym konkursie plastycznym na ilustrowaną książkę związaną z tematem konkursu. Uczniowie zajęli I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Podsumowanie konkursu odbyło się na pikniku we Władysławowie w dniu 30 maja 2015 r. Nagrodę dla szkoły odebrały panie Iwona Sokół i Barbara Nicpoń.

Więcej…

Dzień Dziecka w Nowym Dolnie

Drukuj

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. To czas radosnej zabawy. W dniu 07.06.2015 r. przy świetlicy wiejskiej w Nowym Dolnie odbył się Dzień Dziecka. Pogoda i humory dzieci dopisały. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach, w których przewidziane były nagrody. Na dzieci czekały liczne atrakcje. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy !

Więcej…

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Żurawcu

Drukuj

Dnia 02.06.2015 r. w naszej szkole odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka, którą przygotowały panie: Joanna Gralewska-Mucharska i Sylwia Naruszewicz przy współudziale wychowawców klas 0-III. Uczniowie obejrzeli inscenizację ,,Rzepki” Juliana Tuwima w wykonaniu nauczycieli i rodziców. Wszyscy aktorzy zachwycili widzów barwnymi strojami, dekoracją i podkładem muzycznym. Występ został nagrodzony brawami i uśmiechami dzieci oraz miłymi słowami ze strony rodziców. Po występie dzieci brały udział w konkurencjach sportowych: strzały do bramki, rzuty do kosza, rzuty do celu, kółko-krzyżyk i zabawach ruchowych z folią malarską i chustą animacyjną.

Więcej…

"Z Brzechwą i Tuwimem weselej"

Drukuj

Dnia 04.06.2015 r. W Świetlicy Środowiskowej w Markusach odbył się konkurs recytatorski pt. ,,Z BRZECHWĄ I TUWIMEM WESELEJ”. Udział w nim wzięły dzieci z Punktu Przedszkolnego w Markusach oraz ze Zwierzna. W jury zasiedli: Pani Dorota Wasik -Wójt Gminy Markusy; Pani Anna Stefańska- Przedstawicielka TPD w Elblągu , Pani Danuta Jadańska - Pracownik Biblioteki Gminnej w Żurawcu , oraz Pan Piotr Stróżek- Sekretarz Gminy Markusy.

Przedszkolaki ze Zwierzna przedstawiły wiersz pt:,,Rzepka” Juliana Tuwima, a dzieci z Markus pokazały układ taneczny do piosenki z ,,Gorączki sobotniej nocy”.W czasie obrad jury na dzieci czekał zdrowy i smaczny poczęstunek oraz wspólna zabawa. Wszystkie dzieci otrzymały upominki za udział w konkursie.

Więcej…

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Zwierznie

Drukuj

29 maja 2015r. w Szkole Podstawowej w Zwierznie odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki. Na festyn przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Markusy p. Dorota Wasik , sekretarz Gminy Markusy p. Piotr Stróżek oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu uczniów poszczególnych klas (były tańce, skecze, przedstawienia). Występy oceniała komisja składająca się z uczniów, rodziców i nauczycieli.

Więcej…

Dzień Dziecka w Zwierznie

Drukuj

W dniu 04.06.2015r. Na boisku sportowym w Zwierznie odbył się Dzień Dziecka.Organizatorami imprezy byli:OSP Zwierzno,KS Grom Zwierzno. Atrakcji nie zabrakło zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych dzieci.Dużym zainteresowanie cieszył się pokaz sprzętu strażackiego oraz zawody sportowe. Odbyły się także różne konkursy z nagrodami. Wszyscy zebrani z zaciekawieniem obejrzeli również pokaz Zumby grupy dziecięcej. Na koniec imprezy dla wszystkich uczestników odbyło się ognisko przy remizie osp.

Więcej…

Festyn Rodzinny w Żurawcu

Drukuj

W dniu 04.06.2015r. w miejscowości Żurawiec odbył Festyn Rodzinny. Podczas imprezy uczestnicy mogli skorzystać z wielu konkursów takich jak rzut kaloszem, rzut patelnią, rzut podkową jak i przeciąganie liny. Nagrodami w konkursach między innymi była suszarka do włosów i opiekacz. Można było spróbować sił w Bubble Football oraz w Laserowego Paintballa. Czas wypełniały rozgrywki w piłkę siatkową oraz w piłkę nożną. Były również konkursu dla najmłodszych z licznymi nagrodami.

Więcej…

Egzamin na Kartę Rowerową

Drukuj

Karta rowerowa w Szkole Podstawowej w Żurawcu

Dnia 27 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Żurawcu odbył się egzamin na kartę rowerową. Egzamin obejmował dwie części:

  1. teoretyczną – test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, pierwsza pomoc przedlekarska,

  2. praktyczną – umiejętności praktyczne z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego, obsługa techniczna roweru.

rowerzysta

Do egzaminu w części teoretycznej przystąpiło 24 uczniów klasy IV. Egzamin teoretyczny pozytywnie zaliczyli wszyscy uczniowie. Do egzaminu praktycznego przystąpiło 23 uczniów i wszyscy pozytywnie zdali te część egzaminu. Dnia 03 czerwca 2015 r. uczniowie otrzymali karty rowerowe.

Więcej…

Copyright © GMINA MARKUSY 2017

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.