Witamy w serwisie internetowym Gminy Markusy

Konkurs "Uzależnienia"

Drukuj

11 grudnia 2013r. w Markusach odbył się konkurs plastyczny na plakat dotyczący problematyki uzależnienia od alkoholu, papierosów, narkotyków. Pomysłodawcą i organizatorem twórczego spotkania była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w składzie: Anna Muzyczuk – przewodnicząca, Beata Krajnik, Anna Murzicz i Piotr Stróżek.

Czytaj więcej...

Otwarcie Sali Gimnastycznej w Zwierznie

Drukuj

W dniu 12 października 2013r. odbyła się uroczystość otwarcia nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Zwierznie. Ceremonię rozpoczęto od symbolicznego przecięcia wstęgi, którego dokonali: Waldemar Buszan Dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, Wacław Wielesik Wójt Gminy Markusy, Dorota Wasik Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwierznie. W obecności wszystkich zaproszonych gości nową salę gimnastyczną poświęcił ks. Dariusz Lampkowski.

Niniejsze wydarzenie miało bardzo ważne znaczenie dla lokalnej społeczności i zgromadziło wielu dostojnych gości m.in.: Dyrektora Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie Waldemara Buszana, Starostę Powiatu Elbląskiego Sławomira Jezierskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Ryszarda Zagalskiego, Wizytatora Kuratorium Oświaty w Elblągu Dorotę Szępińską.

Czytaj więcej...

Dożynki Markusy 2013

Drukuj

Kiedy zboża zostały już zebrane z pól, przychodzi czas na świętowanie. W minioną niedzielę mieszkańcy Gminy Markusy bawili się na dożynkach. Atrakcji nie zabrakło. Tańce trwały do późna w nocy.

                     Sprzed budynku Urzędu Gminy wyruszył korowód dożynkowy i przeszedł na boisko sportowe. Tu odprawiono polową mszę, którą celebrowali ks. Dariusz Lampkowski – Proboszcz Parafii Zwierzno, ks. Zenon Pietrowicz Proboszcz Parafii Jezioro i ks.dr Waldemar Joniak Proboszcz Parafii Żuławka Sztumska. Starosta i Starościna dożynek przekazali Wójtowi upieczony ze zbóż zebranych tego lata bochen chleba . Starościną była Ewa Wabińska z Wiśniewa, a Starostą Wincenty Jaruszko ze Złotnicy .
Po przemówieniu Pana Wójta Wacława Wielesika nastąpiła część artystyczna imprezy.

Czytaj więcej...

Pierwsze Igrzyska Samorządowe w Pasłęku

Drukuj

Dnia 06 lipca 2013r., na pięknym, nowo wybudowanym stadionie w Pasłęku, pod patronatem Starosty Elbląskiego, odbyły się pierwsze Powiatowe Igrzyska Samorządowe. W zawodach wzięło udział 9 gmin oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Elblagu. Regulamin przewidywał 10 konkurencji. Każdej dyscyplinie patronowała jedna gmina, i tak: skok w dal kobiet patronatem objął Burmistrz Młynar, skok w dal mężczyzn – Wójt Godkowa, pchnięcie kulą kobiet – Burmistrz Tolkmicka, pchnięcie kulą mężczyzn – Starosta Elbląski, wyciskanie odważnika – Wójt Rychlik, rzut lotką – Wójt Gronowa Elbląskiego, strzał z wiatrówki – Wójt Milejewa, przeciąganie liny –Wójt Gminy Elbląg, rzut beretem – Burmistrz Pasłęka, rzut podkową – Wójt Markus.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w sołectwie Brudzędy-Stare Dolno

Drukuj

W sobotę 1-06-2013 odbył się festyn rodzinny w sołectwie Brudzędy – Stare Dolno zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Sołtys , Rada Sołecka oraz Radny przygotowali w tym dniu dla milusińskich mnóstwo atrakcji. W samym środku miejscowości Stare Dolno na placu zabaw , każde dziecko znalazło coś dla siebie. Na naszej imprezie gościliśmy pana Wójta Wacława Wielesika i Przewodniczącego Rady Jarosława Zielińskiego.

Czytaj więcej ...

Warsztaty malarskie w świetlicy w Markusach

Drukuj

W poniedziałek 23.09.13r. dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Markusach wzięły udział w kolejnych warsztatach tym razem malarskich, odbywających się w ramach projektu pn. ”Wariacje Artystyczne Powiatu Elbląskiego”. Pod okiem profesjonalnego nauczyciela mogły rozwijać swój zmysł artystyczny. Poznały wiele ciekawych technik malarskich i rysunkowych jak: rysunek węglem, sepią, malowanie farbami na płótnie. Uśmiechy na twarzach dzieci były największym podziękowaniem dla Pani prowadzącej warsztaty.

Czytaj więcej ...

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Markusach

Drukuj

osp zawody

Wyprawa "Równość i Godność"

Drukuj

Dnia 2 lipca 2013 r. członkowie wyprawy "Równość i Godność" odwiedzili Gminę Markusy, aby uwrażliwić mieszkańców na problemy osób niepełnosprawnych i zebrać podpisy pod petycją, mającą na celu poprawę życia osób dotkniętych niepełnosprawnością. Organizatorami oraz uczestnikami tej niezwykłej wyprawy jest troje ludzi: Teresa Pruska-Kołodziej, która porusza się wyłącznie na wózku inwalidzkim, posiada niesprawność obu kończyn dolnych i jednej kończyny górnej, wielokrotna mistrzyni Polski w konkurencjach rzutowych; Małgorzata Korzeniowska, poruszająca się przy pomocy aparatu ortopedycznego i kuli, wielokrotna medalistka Polski, Europy i świata w łucznictwie oraz poruszający się na wózku inwalidzkim były żużlowiec Bogusław Nowak, który za swoją życiową postawę otrzymał wiele nagród, m.in.: „Zwycięzca za metą”, „Człowiek Roku Wśród Osób Niepełnosprawnych” oraz medal „Kalos Kagatos” (piękny i dobry). Członkowie wyprawy zatrzymali się w dwóch miejscowościach na terenie naszej gminy, tj. Markusy i Żurawiec (do którego szczególny sentyment ma Pan Bogusław Nowak, który trenował przez kilka lat dzieci z lokalnego klubu żużlowego).

Czytaj więcej...

Dzień Pana Brzechwy

Drukuj

12 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Zwierznie, odbyła się szkolna uroczystość podsumowująca projekt edukacyjny p.n. „Akademia Pana Brzechwy”, którego odbiorcami były dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego 0a. Głównym celem projektu było wdrażanie dzieci do bliskiego kontaktu z książką. Podczas apelu, w obecności zaproszonych rodziców, pań z pobliskich bibliotek, Sekretarza Gminy oraz policjanta, zerówiaki przedstawiły bogaty program artystyczny z wierszami, inscenizacjami oraz piosenkami.

Czytaj więcej...

Powrót na górę

Copyright © GMINA MARKUSY 2018

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.